این زن تا ۲۴۶ سالگی‌اش باید مهریه بگیرد! - خبر این زن تا ۲۴۶ سالگی‌اش باید مهریه بگیرد! - خبر
خبر


اندازه بزرگ عکس روز


عناوین مطالب


اسفند 1394 مهر 1394 شهریور 1394 اردیبهشت 1394 فروردین 1394 مرداد 1393 تیر 1393 خرداد 1393 اردیبهشت 1393 اسفند 1392 بهمن 1392 خرداد 1390 مهر 1388 اسفند 1394
فال ها
تفال و استخاره مجرب شیخ بهائی
فال روا شدن حاجت شیخ بهائی
فال عقد و ازدواج شیخ بهائی
فال حافظ شیرازی


اس ام اس ها
اس ام اس های اس ام اس
اس ام اس های اس ام اس - پیامک
اس ام اس های ماه محرم
اس ام اس های نیمه شعبان
اس ام اس های ماه رمضان و عید فطر
اس ام اس های شب یلدا
اس ام اس های عاشقانه
اس ام اس های سرکاری
اس ام اس های ضد حال به دخترها
اس ام اس های ضد حال به پسرها


بازدیدکنندگان از خبر
5919074
----------
رزرو آگهی تبلیغاتی
پذیرش همکار
تبادل ترافیک

----------
برای کسب اطلاعات درباره سیستم های تبلیغاتی فعال ایرانی با ما تماس بگیرید.


گردنبند Love
قیمت 9.200 تومان

عینک زنانه دیور - Dior
قیمت 39.0000 تومان

جا کفشی شو توت - Shoe Tote
قیمت 199.000 تومان

ست کامل موکن ویزیت - Wizzit
قیمت 27.000 تومان

دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس
قیمت 27.000 تومان

لامپ قابل حمل Handy Bulb
قیمت 15.000 تومان

چراغ خواب موزیکال طرح لاک پشت
قیمت 49.000 تومان

خردکن نایسر دایسر پلاس
قیمت 69.000 تومان

کارواش خانگی همه کاره جت مینی
قیمت 399.000 تومان
 • این زن تا ۲۴۶ سالگی‌اش باید مهریه بگیرد!
 • این زن تا ۲۴۶ سالگی‌اش باید مهریه بگیرد! - خبر

  این زن تا ۲۴۶ سالگی‌اش باید مهریه بگیرد!

  یک زن تا 246 سالگی‌اش باید هر ماه چشم انتظار دریافت گوشه‌‌هایی از مهریه طلایی‌اش باشد. باور می‌کنید یک انسان چنین عمری داشته باشد تا بتواند مهریه عندالمطالبه‌اش را دریافت کند. در حکمی که از سوی دادگاه خانواده تهران صادر شده است یک زن 26 ساله هر ماه باید یک ربع سکه طلا از شوهرش بگیرد. با یک حساب سرانگشتی می‌بینیم که نوه و نتیجه‌‌های این زن نیز می‌توانند مهریه 665 سکه‌ای وی را به ارث ببرند.

  چندی پیش دختر جوانی با مراجعه به دادگاه خانواده یک تهران به‌خاطر اختلافاتی که با شوهرش داشت خواستار دریافت مهریه‌اش شد. این زن که بسیار ناراحت بود به قاضی پرونده گفت: 7 سال پیش در حالی که 18 سال بیشتر نداشتم به شوهرم که وی 19 سال داشت علاقه‌مند شدم. خانواده‌ام ابتدا مخالف بودند، اما وقتی علاقه زیاد ما را دیدند تسلیم شدند. شوهرم بیکار بود، سربازی نرفته بود و حتی دیپلم نداشت در حالی که من آن زمان دانشجو بودم. 2 سال و نیم نامزد بودیم تا این که سربازی‌اش تمام شد و شغل پیدا کرد بعد ازدواج کردیم و در خانه‌ای که پدرم در اختیارمان گذاشت ساکن شدیم و تا 4 سال بعد از ازدواج در خانه پدرم بودیم تا این که همسایه‌‌ها نسبت به سر و صدای زیاد مهمانی‌‌هایی که شوهرم به پا می‌‌کرد اعتراض کردند و مجبور شدیم خانه را خالی کنیم.

  این زن در حالی که از بغض صدایش می‌‌لرزید، گفت: به خاطر این که شوهرم را خیلی دوست داشتم هیچ کدام از مشکلاتی که داشتم را به خانواده‌‌ام نمی‌گفتم، حتی همسرم مدتی به شیشه اعتیاد داشت و دو بار هم تا سرحد مرگ مرا کتک زد و تهدید به کشتن کرد، اما هر بار که من را از خانه بیرون می‌کرد به خانه مادرش می‌رفتم تا دوباره آرام شود و به خانه برگردم. بار آخری که من را از خانه بیرون کرد و به خانه مادرش رفتم برایم شرط گذاشت تا دیگر با خانواده‌ام رفت‌وآمد نداشته باشم تا وی هم کمی از روابط دوستی نامشروعش دست بردارد، شرطش را قبول کردم، اما به قولش عمل نکرد و همچنان کار‌های قبلش را تکرار می‌کرد. بنابراین دیگر طاقت نیاوردم و خانه‌اش را ترک کردم و این بار به خانه پدرم رفتم و همه چیز را برایشان گفتم.

  این زن با بیان این که تا به حال براساس احساسم تصمیم گرفته‌ام، گفت: دیگر می‌خواهم با عقلم تصمیم بگیرم و همه چیز را به خاطر دوست داشتن شوهرم تحمل نکنم برای همین می‌خواهم مهریه‌ام که 665 سکه و به همراه یک حج تمتع است را به اجرا بگذارم.

  قاضی پرونده پس از شنیدن اظهارات زن جوان پرونده را بررسی کرد و رأی به پرداخت مهریه این زن صادر کرد، به‌این‌صورت که همسرش باید ماهی یک‌ربع سکه بهار آزادی پرداخت کند تا زمانی که مهریه‌اش کامل پرداخت شود.

  اما نکته جالب در صدور این حکم این است که با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که اگر بنا باشد همسر این زن ماهیانه یک ربع سکه به وی پرداخت کند چیزی نزدیک به 220 سال طول می‌کشد تا این مهریه به‌طور کامل پرداخت شود به این معنا که این زن که در حال حاضر 26 سال سن دارد باید 246 سال عمر کند تا بتواند مهریه عندالمطالبه‌اش را بگیرد!

  حسین عسگری‌راد، حقوقدان در این رابطه گفت: متأسفانه جریان مهریه از مواردی است که بسیاری از حکم‌‌های صادره درباره‌اش را نمی‌توان کاری کرد و باید حکم را پذیرفت، حکم صادر شده است و باید پرداخت شود. اگر این زن دلیلی دارد که می‌تواند ثابت کند همسرش درآمد بیشتری دارد و توان پرداخت بیشتر از یک ربع سکه را دارد می‌تواند به دادگاه اعتراض کند، اما اگر نتواند این را ثابت کند همین حکم اجرا می‌شود.  مطالب مرتبط

 • جلا.آی آر jala.ir
  در صورت قدیمی بودن مرورگر شما و عدم توان ثبت نظر، از لینک نظرات وارد فرم قدیمی نظرات شوید و نظر خود را ثبت کنید | نظرات [0]

  تعداد نظرات (0)

  نام :
  ایمیل :
  وب/وبلاگ :
  آموزش زناشویی تقویت حافظه
  jala.ir صفحه اصلی فروشگاه بازارچه اس ام اس اخبار جالب اخبار فال تعبیر خواب روش مطالعه همسران آشپزی اخبار روز تماس با ما